Vítám vás na stránkách o raketovém modelářství

Proč vznikly tyto stránky? 
Hlavním důvodem je objasnit 
a ukázat lidem co vlastně takové raketové modelářství obnáší. Vysvětlit, z čeho se raketa skládá, seznámit čtenáře se základními pracovními postupy, při konstrukci raket. Cílem je  probudit zájem o tuto nádhernou a napínavou činnost, která je bohužel v naši zemi poněkud v ústraní.   
  Několikrát jsem měl možnost na veřejnosti start rakety předvést a myslím, že byl docela zájem. Udivilo mě, že spousty lidí ani netuší, že takovéto modelářství vůbec existuje. 

Osobně se okolo raket motám od mých šesti let. První svůj létající model jsem postavil asi ve 13-ti. Od té doby se snažím stavět a vylepšovat svoje stroje. Jeden čas přišel malý útlum z jednoho prostého důvodu. Na trhu nebylo možné sehnat jediný raketový motor. Navíc jsem měl chuť postavit něco většího a výkonnějšího, než byl model na čtyři "desítky" (Největší motory, které se u nás profesionálně vyráběly, RM 10-1,2-7 od firmy ZVS Dubnice nad Váhom). A tak jsem se k raketám vrátil až s objevením stránek LK (odkaz), kde se podrobně popisují amatérské raketové motory.
     Od té doby jsem se do stavby raket opět pustil a spolu se mnou strhl ještě pár dalších kolegů. Rakety se začaly zvětšovat a zvětšovat :-), stávaly se složitějšími a dokonalejšími. A doufám, že tomu tak bude i nadále.


    Mojí snahou také je, sjednotit jednotlivé raketové skupiny a kluby, aby si vzájemně pomáhaly a předávaly zkušenosti. To se v současnosti realizuje pořádáním společných letových dnů. Reportáž z těchto akcí najdete v sekci Fotoalbum

    Ti, kteří nikdy nezažili start rakety asi moji snahu ani nadšení nepochopí, ale co není může být. Vždyť ta závěrečná atmosféra - když je raketa připravená na rampě, máte ruku na tlačítku a hlasitě odpočíváte 5, 4, 3, 2, 1, Start, po té roztřesená ruka mačká tlačítko a raketa se začíná majestátně zvedat - patří k nikdy nezapomenutelnému zážitku. 

 

Hodně píle, konstruktivních nápadů a úspěšných Startů přeje autor !  
Stránky jsou optimalizovány v rozlišení (800 x 600)

Vaše případné náměty, připomínky, či dotazy pište na E-mail: Raketove.modely@SEZNAM.CZ

Počet přístupů na tyto stránky

 

Přidat do seznamu oblíbených odkazů


- Sestavil MiK -


(místo pro reklamu)