Předchozí album | 1 2 3  4  5 6 7 8 9 | Další album  

 Velké setkání příznivců raket 
(ve Všeni)

 

     Jsem rád, že po delší době mohu rozšířit svůj web o další list.  A ne jen tak obyčejný. 1. ročník Velkého setkání příznivců raket nám zdárně proběhl a tak mohu referovat o jeho průběhu. Hned z kraje mohu konstatovat: jo, bylo to Super ! Kdo nezažil neuvěří, kdo poznal bude dlouho vzpomínat.
   Původní myšlenka tohoto setkání vzešla při jednání o základech připravovaného klubu ASTRA - „během roku by se měli konat dva letové dny na jaře a na podzim“. No, na jaře to sice nevyšlo ale na podzim ano (když se zatlačilo na pilu :-) ). Nejprve jsem myslel, že se nás tam sejde maximélně šest skalních příznivců ale nakonec se po rozeslání pozvánek strhla lavina a na místě se sešlo cca. 80 lidí a to už je opravdu slušný počet, z toho třetina přivezla alespoň jeden  létající model, paráda ! Babí léto se ukázalo v celé své kráse a obloha, i přes slibovanou inverzi, byla jako vymetená, vítr prakticky žádný, zkrátka naprosto ideální podmínky.
  Po vzájemném přivítání jsme se jali připravovat startoviště a posléze, nedočkavě, svoje stroje. A pak už se jen létalo a létalo. Občas proběhly drobné katastrofy, a precizně vyrobené a naleštěné modely zoraly podzimní strniště či vyrušily spící krtky, ale to už se tak někdy stává... Bohužel i mé zatím nejdokonalejší raketě, díky špatné funkci jednoho z pěti motorů :-(. Nu což, život jde dál a už mám v hlavě nový (a dokonalejší :-)) projekt.
   Technicky nejdokonalejší model předvedl Honza a ukázal nám jak se létá ve Švýcarsku, nelitoval ujet 800 kilometrů a zavítal  mezi nás, z čehož mám velkou radost. Nejoriginálnější pak byl jistě Kamil, který postavil maketu zrezivělého Grada.
   Všem zúčastněným ze srdce děkuji za výborně strávený podzimní den. Petrovi za to, že se chopil organizace, správě letiště za poskytnutí letové plochy, a místním občanům za tolerantní přístup (kupodivu si nikdo nepřišel stěžovat ! :-)). Karlovi pak za závěrečný večírek :-). Doufám že se vám tam líbilo a příští rok se na vás budu opět těšit.


Tak tolik lidí s velkými modely raket jsem po hromadě v Čechách ještě neviděl  

 

          
Zázemí a stroje měli kluci ze studia Flash vskutku luxusní

 
Honza připravuje svoji raketu, která šlapala jako švýcarské hodinky :-) 


Pohled na startoviště


A letí...


Jako za starých časů, když bývaly rakety ještě mladé...
(Karlova maketa V2 na sedm ROs-ek)


Stará dobrá Veronika (Veronique)
7x motor Ros
Délka 2000 mm, ø150 mm, váha 4.4 kg


Maketa zrezivělého Gradu a její autor (vpravo)
Na dva motory (100 Ns) se zrny z diglykolu


Příprava rakety ASTRA XP


Ani nemůžu uvěřit, že už je připravená ke startu...
Motory: Booster 4x180 Ns (kanál), hlavní 500 Ns (čelní)
Stavba mi zabrala cca. 300 hod.


Závěrečný večírek
Konec dobrý, všechno dobré...    :-))

 


    

 

 

   

 

Předchozí album | 1 2 3  5 6 7 8 9 | Další album  

Hlavní stránka